Goto main content

Partnerschap tussen Rose Cambodia en Onze Nieuwe Toekomst

In februari 2013 zullen 2 kernleden van Onze Nieuwe Toekomst, samen met twee coaches en Els van Handicap International naar Cambodja vertrekken. Daar zullen ze gedurende twee weken kennis maken met de activiteiten van de Rose Group. De twee self-advocacy groepen voor personen met een verstandelijke beperking zullen het voornamelijk hebben over het werken rond de rechten van personen met een verstandelijke beperking. Verder staat het uitwisselen van good practices voor beleidsparticipatie van personen met een verstandelijke beperking op het programma.

De Rose Group wordt ondersteund door de Komar Pikar Foundation. Dit is een Cambodjaanse NGO die werkt met kinderen en jongeren met een matige tot ernstige beperking en hun familie en sociaal netwerk. Onze Nieuwe Toekomst werkt ook nauw samen met Ouders voor Inclusie. De samenwerking met ouders en familie van personen met een verstandelijke beperking is alvast een interessante gemeenschappelijke insteek om ervaringen over uit te wisselen.

Tijdens het bezoek van Onze Nieuwe Toekomst in Cambodja staan er bezoeken aan organisaties buiten de hoofdstad Phnom Penh op het programma, evenals een ontmoeting met vertegenwoordigers van de nationale overheid. Bij deze bezoeken staat het VN-Verdrag van 2006 centraal als instrument voor het werken rond de rechten voor personen met een beperking.

In het najaar 2013 komen twee vertegenwoordigers van Rose Cambodia naar België om deel te nemen aan de activiteiten van Onze Nieuwe Toekomst, om te getuigen over hun ervaringen en om andere organisaties voor personen met een beperking in België te ontmoeten.