Goto main content

Noord-Libanon: meer dan 60.000 m² grond ontmijnd

Op 24 april heeft het team van Handicap International in Libanon twee geruimde terreinen opnieuw opengesteld voor de plaatselijke bevolking van het dorp Toula, in het district Batroun. Dat gebeurde in het kader van een ontmijningsproject dat twintig maanden eerder werd opgestart.
Ontmijners in Libanon

Op 24 april heeft het team van Handicap International in Libanon twee geruimde terreinen opnieuw opengesteld voor de plaatselijke bevolking van het dorp Toula, in het district Batroun. Dat gebeurde in het kader van een ontmijningsproject dat twintig maanden eerder werd opgestart.

Meer dan 60.000 m² grond werd manueel, meter per meter, ontmijnd. Op die manier ontweken de ontmijners elk gevaar op de bergachtige terreinen in Noord-Libanon, waar landmijnen en niet-ontplofte oorlogsresten van de burgeroorlog de plaatselijke bevolking al meer dan dertig jaar treffen.

Het werk van Handicap International, de enige humanitaire organisatie die ontmijningen uitvoert in de regio, komt als een ware opluchting voor de bevolking die bedreigd wordt door deze wapens. De plaatselijke bevolking schaarde zich meteen achter het project, dat een tweevoudige doelstelling heeft. Namelijk de mensen aan minder gevaar blootstellen en de socio-economische ontwikkeling van de regio bevorderen. Het ontmijnen van de gronden zorgt ervoor dat 33.000 mensen in de regio aan minder gevaar worden blootgesteld.

Er zijn ondertussen al tal van projecten opgezet die terreinen hebben vrijgemaakt. Daardoor kan op olijfplantages bijvoorbeeld weer worden gewerkt en kunnen gronden weer worden bebouwd. Na het vrijmaken van gronden zijn op strategische plaatsen al werkterreinen opgestart. Zo is er een weg verbreed, zijn er elektriciteitsmasten geïnstalleerd en is de bouw van een brug voltooid. Een geslaagde missie dus voor de twaalf moedige ontmijners die Handicap International heeft opgeleid en begeleid!

Handicap International zet haar ontmijningsactiviteiten in Noord-Libanon voort. Haar uiteindelijke doel is om in het district Batroun alle mogelijk aangetaste terreinen te ruimen die het Libanese nationale centrum voor ontmijning prioritair acht. Er zal nog gedurende enkele jaren hard moeten worden gewerkt. Libanon heeft aan de internationale gemeenschap beloofd zijn grondgebied tegen 2020 te ontmijnen.
 

Meer over dit onderwerp

Slachtoffers van conflict in Soedan worden in Tsjaad door HI verzorgd
© HI
Noodhulp

Slachtoffers van conflict in Soedan worden in Tsjaad door HI verzorgd

400.000 Soedanezen zijn het geweld in hun thuisland ontvlucht naar buurland Tsjaad. Vele vluchtelingen zijn geraakt door kogels en hebben medische hulp en revalidatiezorg nodig.

Logistieke sleutelrol bij coördinatie noodhulp in Libië
© HI
Noodhulp

Logistieke sleutelrol bij coördinatie noodhulp in Libië

Op 10 september zorgde een cycloon voor ongeziene overstromingen in de ruime regio van Derna. Handicap International stuurde een logistiek team ter plaatse.

Handicap International komt Marokkaanse slachtoffers van aardbeving te hulp
© Bulent Kilic / AFP
Noodhulp

Handicap International komt Marokkaanse slachtoffers van aardbeving te hulp

Op vrijdag 8 september werd Marokko getroffen door een aardbeving met een kracht van 6,8 op de schaal van Richter. Handicap International, dat al 30 jaar aanwezig is in het land, mobiliseert haar team ter plaatse en staat samen met de lokale partners de slachtoffers bij.