Goto main content

Expertise delen tijdens klimaattop

Noodhulp Preventie

Handicap International neemt deel aan de VN-klimaatconferentie in Parijs, die moet uitmonden in een mondiaal akkoord tegen de opwarming van de aarde. Onze organisatie stelt er haar acties voor om gemeenschappen te versterken in hun voorbereiding op natuurrampen en de gevolgen van rampen te beperken.

Handicap International neemt deel aan de VN-klimaatconferentie in Parijs, die moet uitmonden in een mondiaal akkoord tegen de opwarming van de aarde. Onze organisatie stelt er haar acties voor om gemeenschappen te versterken in hun voorbereiding op natuurrampen en de gevolgen van rampen te beperken.

De conferentie, die van 30 november tot 11 december plaatsvindt in Parijs, verenigt meer dan 150 staatshoofden en regeringsleiders rond de klimaatskwestie.

Op zaterdag 5 december neemt Handicap International deel aan een atelier tijdens de klimaattop, waarbij onze organisatie de vijftien projecten voorstelt die ze in twaalf landen leidt om de gemeenschappen voor te bereiden op natuurrampen en de menselijke kost ervan in te dijken.

Handicap International deelt zo haar expertise over hoe efficiënt omgaan met de gevolgen van de klimaatwijziging. Concreet gaat het om de voorbereiding van dorpen in risicogebied op overstromingen of droogte, opleiding van urgentieteams, sensibilisering van de bevolking, de ontwikkeling van een waaksysteem …

Aandacht voor meest kwetsbare mensen

Onze teams betrekken steeds de bevolking in kwestie bij hun werk, vanaf de identificatiefase van de risico’s die hen bedreigen tot het opzetten van evacuatieplannen, en letten daarbij specifiek op de meest kwetsbaren, zoals mensen met een handicap of oudere personen. Tijdens de klimaattop zullen ze het belang van deze werkwijze in de verf zetten.

Onze aanwezigheid in Parijs is eveneens een gelegenheid om de staatshoofden en regeringsleiders te waarschuwen voor de soms verwoestende gevolgen van de klimaatwijziging voor de meest kwetsbare bevolkingsgroepen, zoals zij die vlakbij de zee wonen of gebieden die verwoestijnd zijn.

Meer over dit onderwerp

'De geur van lichamen onder het puin hing overal'
© HI / 2025
Noodhulp

'De geur van lichamen onder het puin hing overal'

Drie weken na de zware aardbeving in Myanmar blijft het dodental stijgen. Handicap International biedt hulp aan de getroffen bevolking. 

Zware aardbeving in Myanmar: Handicap International evalueert de situatie
© Sai Aung MAIN / AFP
Noodhulp

Zware aardbeving in Myanmar: Handicap International evalueert de situatie

Op 28 maart werd Myanmar getroffen door een aardbeving met een kracht van 7,7 op de schaal van Richter, zo meldt het Amerikaanse Geologisch Instituut. Handicap International, actief in het land, onderzoekt de omvang van de schade en bereidt zich voor op een mogelijke noodhulpactie.

Irak, een land bezaaid met bommen uit het verleden
© N. Mandalawi / HI
Mijnen en andere wapens Noodhulp

Irak, een land bezaaid met bommen uit het verleden

Roger Eid, het hoofd ontmijningsoperaties van Handicap International Irak, vertelt over de dreiging die ontplofbare oorlogsresten vormen voor de bevolking in een land dat bezaaid is met deze dodelijke overblijfselen van conflicten uit het verleden.