Goto main content

Handicap International, een ecodynamische ngo!

België

Leefmilieu Brussel heeft het Label Ecodynamische Onderneming toegekend aan Handicap International België. Het label beloont en stimuleert Brusselse bedrijven, verenigingen en instellingen die actie ondernemen om de impact van hun activiteiten op het milieu te verminderen.

Logo van het Ecodynamisch Label: een trap met boven elke trede vierkanten in verschillende kleuren, een witte ster in het midden en de datum van toekenning van het label.

Handicap International sleept 3 sterren in de wacht als Ecodynamische Onderneming! | Bruxelles Environnement - Leefmilieu Brussel

Dit label beloont onze aanpak van het milieubeheer, op vlak van afvalbeheer en -preventie, efficiënt energiegebruik, mobiliteit, enz. De geleverde inspanningen worden uitgedrukt op een schaal van drie niveaus: één, twee of drie sterren. Handicap International ontving de hoogste score.

Het label beloont de goede praktijken die HI toepast om de milieueffecten te verminderen, zoals het verminderen van het papierverbruik, het kiezen van milieuvriendelijke leveranciers, het bevorderen van milieuvriendelijk reizen (fietsen, openbaar vervoer, maar ook het zoveel mogelijk stimuleren van het treinverkeer in Europa ....

Een positieve spiraal

Als organisatie besteedt Handicap International natuurlijk aandacht aan kwesties die verband houden met sociale verantwoordelijkheid, zoals de duurzame ontwikkelingsdoelstellingen die gericht zijn op het aanpakken van de uitdagingen op milieugebied. 

Het meest positieve effect is uiteraard de motivatie van onze medewerkers om zich actief in te zetten voor een dergelijke aanpak. Door na te denken over onze consumptiepatronen en door onze impact op het milieu te verminderen, besparen we ook geld. Voor een vereniging als Handicap International zijn dit fondsen die we kunnen inzetten voor onze projecten en zo de impact van onze acties vergroten.
 

Gepubliceerd op: 30 oktober 2019

Meer over dit onderwerp

Minister Lalieux op bezoek bij Handicap International
© Nohaila Belazouzia

Minister Lalieux op bezoek bij Handicap International

De minister, verantwoordelijk voor het beleid rond personen met een handicap, ging in gesprek met enkele experts van onze organisatie.

HI organiseert ontmoetingsmomenten over nalatenschap aan een goed doel en de impact hiervan

HI organiseert ontmoetingsmomenten over nalatenschap aan een goed doel en de impact hiervan

Samen met partner Testament.be worden sympathisanten samengebracht en geïnformeerd.

 Valse fondsenwervers op straat: wees voorzichtig

Valse fondsenwervers op straat: wees voorzichtig

Geregeld wordt ons gesignaleerd dat valse fondsenwervers geld inzamelen voor Handicap International, op straat of op parkings van grootwarenhuizen.