Goto main content

Onze hulp breidt uit na dodelijke modderstromen in Sierra Leone

Hulpverlening
Sierra Leone

Overstromingen en aardverschuivingen hebben in Freetown minstens 500 doden geëist. Handicap International heeft een reeks noodhulpactiviteiten opgestart om de getroffen bevolking in Sierra Leone, van één van de armste landen ter wereld, te helpen.

Vernield huis en puin

Overstromingen en aardverschuivingen hebben in Freetown minstens 500 doden geëist. Handicap International heeft een reeks noodhulpactiviteiten opgestart om de getroffen bevolking in Sierra Leone, van één van de armste landen ter wereld, te helpen.

De schaal van ramp op 14 augustus wordt stilaan concreet. Zeker 6.000 inwoners van Freetown werden getroffen. Minstens 500 mensen kwamen om en 800 mensen zijn nog vermist. Meer dan 150 van de dodelijke slachtoffers waren kinderen. 

Meteen na de ramp stuurde Handicap International (HI) een team ter plaatse om slachtoffers te identificeren en te registreren en een noodhulpplan op te stellen.

Op dit moment coördineert HI psychologische eerste hulp voor de slachtoffers die hun naasten of hun huis verloren, evenals fysieke revalidatie voor de gewonden.

Onze teams trainen ook andere hulpverleners, zodat ze de meest kwetsbare mensen leren identificeren die specifieke hulp nodig hebben. Het is immers geweten dat personen met een handicap, ouderen en andere kwetsbare en gemarginaliseerde groepen het nog moeilijker hebben dan anderen in de dagen en weken na een ramp. Zo kunnen ze zich moeilijker verplaatsen, weten ze minder goed op wie ze een beroep kunnen doen en worden ze over het hoofd gezien bij het verlenen van humanitaire hulp: voedsel, water en bescherming.

Behoeften op korte en lange termijn

We evalueren momenteel ook de behoeften op korte en lange termijn van de 400 zwaarst getroffen gezinnen.

Misschien zullen deze gezinnen moeten ondersteund worden met schoolmateriaal en toelages om te verzekeren dat de kinderen naar school kunnen blijven gaan, of zullen extra maatregelen moeten worden getroffen om kwetsbare weeskinderen en jonge vrouwen te beschermen tegen uitbuiting en misbruik.

HI’s noodactiviteiten zullen zeker nog tot oktober 2017 worden uitgevoerd.

Wil je de teams van Handicap International steunen bij hun hulp voor de meest kwetsbare mensen? Klik dan hier om een gift te doen. 

Meer over dit onderwerp

Tyfoon Kalmaegi treft de Filipijnen
© Handicap International Philippines
Hulpverlening

Tyfoon Kalmaegi treft de Filipijnen

Voor de twintigste keer dit jaar wordt de Aziatische eilandengroep getroffen door een tyfoon.

Escalatie van geweld in Darfoer
© T. Nicholson / HI
Hulpverlening

Escalatie van geweld in Darfoer

Handicap International roept op tot dringende bescherming van burgers en humanitaire hulpverleners in Soedan

Gaza: snel weer leren stappen na een amputatie
© Khalil Nateel / HI
Hulpverlening

Gaza: snel weer leren stappen na een amputatie

In haar prothesecentrum in Gaza biedt Handicap International prothesen op maat voor slachtoffers van de oorlog.

Handicap International vzw | Gewijde-Boomstraat 44 - bus 1 | 1050 Brussel |
[email protected] | Ondernemingsnummer: BE0432235661

IBAN : BE80 0000 0000 7777 | BIC : GEBABEBB