Goto main content

Handicap International schiet in actie na de aardbeving

Noodhulp Revalidatie
Syrië

Myriam Abord-Hugon, Programmaverantwoordelijke voor HI in Syrië, geeft een beeld van de situatie ter plekke en de hulp die HI biedt.

Myriam Abord-Hugon, Programmaverantwoordelijke voor HI in Syrië

Myriam Abord-Hugon, Programmaverantwoordelijke voor HI in Syrië | © M. Abord-Hugon / HI

Wat zijn de voornaamste verwondingen na een aardbeving?

De meest voorkomende verwondingen zijn breuken, verbrijzelde en afgerukte ledematen, open wonden. Ook psychologische trauma's, angstaanvallen en stress als gevolg van de shock wanneer mensen gebouwen zien instorten of naasten verliezen.

Wat doet Handicap International?

We bieden zowel onmiddellijke revalidatiezorg voor opgenomen patiënten als een follow-up op lange termijn voor patiënten met meerdere of complexe verwondingen.

Onze specialisten zijn gevestigd in ziekenhuizen, maar we hebben ook mobiele eenheden die zich richten op gemeenschappen en kwetsbare groepen die geen toegang hebben tot reguliere gezondheidsdiensten. Deze mobiele eenheden bieden ambulante nazorg.

HI verstrekt ook mobiliteitshulpmiddelen zoals krukken, rolstoelen en rollators aan mensen die gewond zijn geraakt of personen met een handicap.

Waarom is revalidatiezorg zo essentieel?

Wel, revalidatiezorg is essentueel opdat een persoon opnieuw zelfstandig kan bewegen, maar ook om complicaties en permanente handicaps te voorkomen.

Hoe is de huidige situatie in Noord-Syrië?

De situatie was er al rampzalig door 12 jaar van oorlog. Ontzettend veel mensen hebben alles verloren en zijn ontheemd door het conflict, en zijn getroggen door een diepe economische crisis waardoor de volledige bevolking armer wordt.

Vele ziekenhuizen en medische centra zijn vernield of beschadigd door gewapend geweld en bombardementen. Het gezondheidssysteem is zodanig geraakt dat het niet in staat is om een ramp van deze grootteorde aan te kunnen.

Na de aarbeving van 6 februari blijven duizenden mensen achter zonder dak boven hun hoofd, zonder elektriciteit en zonder drinkwater.

Is een interventie wel mogelijk in zo'n situatie?

Hulp bieden in situaties van conflict en humanitaire crisis is altijd een enorme uitdaging. Het geweld in de regio duurt voort; sinds maandag zijn er ook regelmatig naschokken geweest die schade en doden blijven veroorzaken...

Deze aardbeving heeft nog maar eens trauma's naar boven laten komen en heeft de reeds ernstige humanitaire crisis nog verergerd.

 

Ik doe een gift

Gepubliceerd op: 8 februari 2023

Meer over dit onderwerp

In de voetsporen van Channa… 12 jaar later
© P.J Hay, S. Rae , L. Cartier / HI
Integratie Revalidatie

In de voetsporen van Channa… 12 jaar later

Channa werd geboren met één been. Al twaalf jaar krijgt ze begeleiding van Handicap International in Cambodja. Ze kreeg een prothese en ontvangt regelmatig revalidatiezorg.

De realiteit van een 18-Jarige in Noord-Kivu: leven met de gevolgen van een bom
© E. N’Sapu / HI
Noodhulp Revalidatie

De realiteit van een 18-Jarige in Noord-Kivu: leven met de gevolgen van een bom

Net als veel andere mensen in Noord-Kivu is Espoir slachtoffer van het conflict in de Democratische Republiek Congo. Na een bomaanval verloor hij zijn been en moest hij zijn stad ontvluchten. Dankzij zijn nieuwe prothese kan hij nu opnieuw dromen en werken aan zijn toekomst.

1000 dagen oorlog: burgers voorname slachtoffers in Oekraïne
© M.Monier / HI 2024
Gezondheid Mensenrechten Mijnen en andere wapens Noodhulp Revalidatie

1000 dagen oorlog: burgers voorname slachtoffers in Oekraïne

Vooral in het oosten en het zuiden van het land is de impact van het gewapend conflict enorm.