Goto main content

Internationale Actiedag voor de Gezondheid van Vrouwen

Gezondheid

Elke dag sterven 1 600 vrouwen en meer dan 10 000 kinderen door complicaties tijdens zwangerschappen of bevallingen. Op 28 mei, de Internationale Actiedag voor de Gezondheid van Vrouwen, roept Handicap International (HI) op om kwalitatieve gezondheidszorg te voorzien voor alle vrouwen en om hen te informeren over gezondheidsrisico’s.

Een moeder toont haar pasgeboren kind in een gezondheidscentrum in Bumbu, DR Congo.

Vrouwen met een handicap lopen 30 keer meer risico op een ongewenste zwangerschap

Elke dag sterven 1 600 vrouwen en meer dan 10 000 kinderen door complicaties tijdens zwangerschappen of bevallingen. Op 28 mei, de Internationale Actiedag voor de Gezondheid van Vrouwen, roept Handicap International (HI) op om kwalitatieve gezondheidszorg te voorzien voor alle vrouwen en om hen te informeren over gezondheidsrisico’s.

70% van complicaties is vermijdbaar

Elk jaar krijgen 14 miljoen tienermeisjes een kind, en jonge vrouwen met een handicap lopen 30 keer meer risico op een ongewenste zwangerschap. Bovendien sterven elke dag 1 600 vrouwen en meer dan 10 000 kinderen door complicaties tijdens zwangerschappen of bevallingen, vooral in ontwikkelingslanden. “Maar 70% van de complicaties kan vermeden worden. Beter informeren, preventie en alle vrouwen toegang bieden tot een kwalitatieve gezondheidszorg zijn prioriteiten”, verklaart Rafik Bedoui, expert moeder- en kindgezondheid bij Handicap International.

125 000 moeders en kinderen een betere gezondheid schenken

Handicap International heeft projecten opgezet in een vijftiental landen, waaronder Mali, DR Congo, Kenia en Cambodja, die zich toespitsen op de gezondheid van vrouwen. In 2017 konden 125 230 moeders en kinderen op die manier rekenen op ondersteuning van onze organisatie.

 

Informatie, preventie en toegang tot kwalitatieve gezondheidszorg

  • HI informeert en waarschuwt jonge vrouwen over mogelijke risico’s en hoe deze te voorkomen: “In de DR Congo bezoeken we bijvoorbeeld de dorpen om de vrouwen uit te leggen dat het beter is om hun zwangerschappen te spreiden, en dat ze een dokter moeten raadplegen wanneer ze pijn of bloedingen hebben. We organiseren ook ‘clubs’ voor vrouwen, waar ze zichzelf kunnen uitdrukken en vragen stellen over seksualiteit,” aldus Rafik Bedoui.
  • HI zorgt er ook voor dat vrouwen gemakkelijk toegang hebben tot medische zorg ondanks een handicap, dat verzorging gratis of betaalbaar is en dat ze de medische hulp kunnen krijgen die ze nodig hebben.
  • Bovendien heeft HI zijn pijlen gericht op een betere zorgverlening en geeft het advies aan gezondheidspersoneel: “Medisch materiaal moet van goede kwaliteit zijn en dokters zouden vrouwen die doof zijn of een hersenverlamming hebben kunnen helpen. Informatie is ook belangrijk: je kunt bijvoorbeeld pictogrammen gebruiken om de openingsuren van ziekenhuizen weer te geven. Mensen moeten ook toegepaste nazorg krijgen, afhankelijk van hun noden,” besluit Rafik Bedoui.

Meer over dit onderwerp

Maggie, directrice HI Kenia: "Het zou makkelijker zijn als ik een man was"
© HI
Gezondheid Integratie Revalidatie

Maggie, directrice HI Kenia: "Het zou makkelijker zijn als ik een man was"

Naar aanleiding van World Humanitarian Day, de Internationale Dag van de Humanitaire Hulp, op 19 augustus, gingen we zitten voor een gesprek met de Keniaanse Margaret Nguhi. “Maggie” zet zich als verantwoordelijke van de projecten van Handicap International in voor andere mensen in haar land.

Leven met diabetes: het parcours van Abdelrazzaq
© HI
Gezondheid Revalidatie

Leven met diabetes: het parcours van Abdelrazzaq

Diabetes is één van de belangrijkste oorzaken van beperkingen en leidt in sommige gevallen tot een amputatie. Dat gebeurde ook bij Abdelrazzaq.

Covid-19 of niet, Sreyoun kan blijven rekenen op revalidatiezorg
© HI
Gezondheid Revalidatie

Covid-19 of niet, Sreyoun kan blijven rekenen op revalidatiezorg

De Covid-19 gezondheidscrisis heeft noch de moeder van Sreyoun, noch het team van HI tegengehouden om het kleine meisje te blijven helpen. De moeder van Sreyoun is verheugd over de vooruitgang die Sreyoun geboekt heeft.

Handicap International vzw | Gewijde-Boomstraat 44 - bus 1 | 1050 Brussel |
[email protected] | Ondernemingsnummer: BE0432235661

IBAN : BE80 0000 0000 7777 | BIC : GEBABEBB