Goto main content

Januari - Rose-Mika vindt werk bij Indepco

Haïti

Sinds 2010 doet de maand januari denken aan de aardbeving die Haïti in puin legde. Terugblik op het portret van Rose-Mika, een jonge vrouw die aan haar toekomst werkt. 

Rose-mika aan het werk

Rose-Mika is tijdens de aardbeving verwond geraakt en zal daar de gevolgen van blijven dragen. Zullen werkgevers haar een job geven, nu ze een handicap heeft? Sensibilisatieacties en aanpassingen op de werkvloer kunnen hen misschien overtuigen... En Rose-Mika heeft geluk: ze mag een naaiopleiding volgen bij Indepco. (Klik op het menu onder het filmpje om de Nederlandse ondertitels te selecteren)

Meer over dit onderwerp

Stanley, fysiotherapeut: "Ik wil een van de pioniers op het gebied van revalidatie in Haïti worden"
© T. Noreille / Handicap International
Hulpverlening

Stanley, fysiotherapeut: "Ik wil een van de pioniers op het gebied van revalidatie in Haïti worden"

Stanley Paulin is fysiotherapeut in Port-au-Prince, waar hij werkt met ontheemden. Gedreven door zijn enorme betrokkenheid en vastberadenheid, blikt hij terug op zijn afgelegde weg en zijn dromen voor de toekomst.

‘Haïti zal hier enkel uitgeraken via de Haïtianen zelf’

‘Haïti zal hier enkel uitgeraken via de Haïtianen zelf’

Interview met Cédric Piriou, directeur van Handicap International Haïti, over het bendegeweld in het land, de noden van de bevolking en de impact op de projecten.

Cholerabestrijding in een door bendegeweld geteisterd Haïti
© HI
Preventie

Cholerabestrijding in een door bendegeweld geteisterd Haïti

Al sinds eind 2022 wordt Haïti geplaagd door een cholera-epidemie. Ondanks de diepe crisis waarin het land zich momenteel bevindt, zet Handicap International haar preventiecampagne voort.