Goto main content

Maandag 6 maart: doe mee aan de solidariteitsdag voor de slachtoffers van de aardbevingen in Syrië en Turkije

Foto van een stad in Turkije verwoest na de aardbeving

Vandaag een maand geleden - op 6 februari - beefde de aarde in Turkije en Syrië, waarbij 55.000 doden vielen en miljoenen mensen afhankelijk werden van humanitaire hulp.

De dag wordt door de Franse en Nederlandse radio- en tv-media gedragen met het lied "People help the people" van Birdy. Het lied wordt maandag drie keer tegelijk op de verschillende radiozenders uitgezonden en is voor de gelegenheid gecoverd door een dertigtal Vlaamse artiesten. Het symboliseert de geest van solidariteit in België. De solidariteit met de slachtoffers komt van alle kanten: particulieren, bedrijven, scholen, jeugdbewegingen, sportclubs, steden, gemeenten, provincies, regionale en federale overheden. De Belg is en blijft solidair, ondanks de moeilijke economische situatie.

Neem deel aan de solidariteitdag door een donatie te doen aan het Consortium 12-12.

Ter plaatse verlenen de zeven humanitaire hulporganisaties van het consortium 12-12 (Caritas International, Médecins du Monde, Handicap International, Oxfam-België, Plan International Belgium, het Belgische Rode Kruis en UNICEF België) de meest dringende hulp aan de slachtoffers en de door de ramp getroffen personen: drinkwater, gezondheidszorg, voedsel, therapeutische voeding, kleding, materiaal voor onderdak, enz.

Naast deze onmiddellijke hulp verlenen de organisaties van het Consortium ook meer structurele steun in de vorm van financiële hulp, psychosociale bijstand, noodonderwijs en zorg voor niet-begeleide kinderen en andere kwetsbare personen.

Met een donatie aan het 12-12 Consortium helpt u onze organisaties om hun hulpwerk ter plaatse voort te zetten.
Want samen redden we meer levens.  

Bedankt voor uw vrijgevigheid.

Ik doe een gift

Gepubliceerd op: 6 maart 2023

Meer over dit onderwerp

Heba: tussen hulp bieden en zelf overleven
© K. Nateel / HI
Hulpverlening

Heba: tussen hulp bieden en zelf overleven

De 34-jarige Heba is prothesist en orthopedist in Gaza. Ze werkt voor Handicap International in het Nahla-prothesecentrum in Khan Younis. Ze vertelt ons hoe ze haar werk als hulpverlener, haar gezin en het voortdurende oorlogsgevaar probeert te combineren.

Trek mee de rode lijn voor Gaza

Trek mee de rode lijn voor Gaza

Op zondag 15 juni trekken we de rode lijn. Omdat alle rode lijnen in Gaza al lang overschreden zijn. 

De innerlijke kracht terugvinden na vele obstakels
© N. Lagrisi Lusilawo / HI
Hulpverlening

De innerlijke kracht terugvinden na vele obstakels

Herhaaldelijk geweld en ontheemding hebben ernstige gevolgen voor de mentale gezondheid van de inwoners van het Oosten van de Democratische Republiek Congo. Met de hulp van de teams van Handicap International werken ze aan hun psychologisch welzijn.

Handicap International vzw | Gewijde-Boomstraat 44 - bus 1 | 1050 Brussel |
[email protected] | Ondernemingsnummer: BE0432235661

IBAN : BE80 0000 0000 7777 | BIC : GEBABEBB