Goto main content

Ziekenhuis geraakt bij luchtaanval

Mijnen en andere wapens Noodhulp

Op 27 april werd een ziekenhuis in de Jemenitische hoofdstad Sana'a geraakt door een door Saoedi-Arabië geleide luchtaanval. Op 20 meter van het ziekenhuis bevindt zich een revalidatiecentrum dat ondersteund wordt door Handicap International (HI). De organisatie veroordeelt deze aanval en vraagt alle betrokken partijen om gezondheidscentra en alle medewerkers en patiënten te beschermen.

Een kinesiste van HI onderzoekt het been van een 16-jarige jongen, op de plaats waar het geamputeerd werd. Een man naast hen houdt een prothese vast. Zwart-witfoto

Op 27 april werd een ziekenhuis geraakt door een door Saoedi-Arabië geleide luchtaanval. Op 20 meter van het ziekenhuis bevindt zich een revalidatiecentrum dat ondersteund wordt door Handicap International (HI). De organisatie veroordeelt deze aanval en vraagt alle betrokken partijen om gezondheidscentra en alle medewerkers en patiënten te beschermen.

Bij de aanval op het Nationaal Centrum voor Bloedtransfusies en Onderzoek van het Al Sabeen-ziekenhuis vielen er geen gewonden of doden. Het centrum stond op een lijst van beschermde gebouwen. Door de aanval is de huidige dienstverlening wel beperkt.

77% van de slachtoffers van het conflict zijn burgers

Onze organisatie werkt samen met acht medische centra in de hoofdstad Sana’a en het gelijknamige gouvernement. HI is er verantwoordelijk voor revalidatie en psychosociale begeleiding. Verder levert onze organisatie mobiele hulpmiddelen en sinds kort ook prothesen en orthesen voor slachtoffers van de oorlog en andere kwetsbare burgers. Onder die acht centra, die sinds augustus 2017 mogen rekenen op de steun van HI, ging er een bijzondere steun uit naar het Al Sabeen-ziekenhuis, één van de belangrijkste in Sana’a.

In Jemen waren in 2017 explosieve wapens verantwoordelijk voor 2169 doden of gewonden. 77% van de slachtoffers is burger (1). Met de campagne “Stop Bombing Civilians” roept HI alle partijen op om de burgers in een conflict te beschermen, door een eind te maken aan het gebruik van explosieve wapens in dichtbevolkte gebieden en door hulp te verlenen aan de slachtoffers.

Sinds het begin van het conflict in 2015 heeft HI meer dan 15 000 revalidatiesessies afgewerkt en meer dan 10 000 mobiele hulpmiddelen verdeeld.

[1] Action on Armed Violence (AOAV) - https://aoav.org.uk/explosiveviolence/yemen/ and  Action On Armed Violence (AOAV) report The burden of harm : monitoring explosive violence in 2017

Deze video geeft een korte samenvatting van het conflict in Jemen

Meer over dit onderwerp

Het gezicht van Gaza - 'Sinds oktober zijn we al acht keer moeten verhuizen'
© HI
Mijnen en andere wapens Noodhulp

Het gezicht van Gaza - 'Sinds oktober zijn we al acht keer moeten verhuizen'

De 41-jarige Mohammad Balousha is manager bevoorrading en aankoop bij Handicap International in Gaza, maar moet tegelijkertijd zijn gezin door de oorlog loodsen.

Gewond door een granaat, gevlucht naar Jordanië
© Saleh Aliwa - HI
Mijnen en andere wapens Revalidatie

Gewond door een granaat, gevlucht naar Jordanië

In 2012 raakte Omar gewond door een granaat, die afgevuurd werd door een tank, waardoor zijn been moest worden geamputeerd. Nadat hij met zijn familie uit Syrië was gevlucht, kreeg hij in Jordanië revalidatiezorg en een nieuwe prothese.

Handicap International vzw | Gewijde-Boomstraat 44 - bus 1 | 1050 Brussel |
[email protected] | Ondernemingsnummer: BE0432235661

IBAN : BE80 0000 0000 7777 | BIC : GEBABEBB