Goto main content

Ergste overstromingen in 15 jaar in Nepal

Nepal

Dagen na de hevige overstromingen en modderstromen in Nepal blijft het dodentol oplopen. Huizen en bezittingen zijn vernield. Ook infectieziekten duiken op bij de getroffenen. Hulp voor de overlevenden is nodig.

Man en vrouw bij gedeeltelijk verwoest huis.

Dagen na de hevige overstromingen en modderstromen in Nepal blijft het dodentol oplopen. Huizen en bezittingen zijn vernield. Ook infectieziekten duiken op bij de getroffenen. Hulp voor de overlevenden is nodig.

Meer dan 600.000 mensen zijn getroffen door de ergste overstromingen in 15 jaar in Nepal. Er zijn minstens 123 mensen omgekomen en 35 mensen vermist. Vooral het zuidelijke deel van het land werd getroffen door hevige regens. Duizenden huizen in de Terai provincie staan onder water. 80% van de landbouwgrond is er vernietigd.

Door besmet drinkwater en een vervuilde omgeving – gevolgen van de overstromingen – krijgen mensen die van huis moesten vluchten af te rekenen met infecties. Slachtoffers van wateroverlast krijgen veelal te maken met ziektes die via water worden overgedragen, koorts, gastritis, bindvliesontsteking en huidinfecties. Vooral kinderen, vrouwen, ouderen en personen met een beperking zijn hier vatbaar voor.

Handicap International werkt momenteel aan een gezamenlijke interventie met de ngo Christian Aid in twee van de hardst getroffen districten. Bij de interventie zullen we niet-alimentaire goederen uitdelen, zoals hygiënekits, materiaal voor shelters en cash transfers, in samenwerking met de overheid en lokale betrokkenen.

“Handicap International zal hulp bieden aan de meest kwetsbare personen die door de overstromingen getroffen werden, in nauwe samenwerking met de lokale autoriteiten en andere hulporganisaties”, besluit Willy Bergogne, directeur van Handicap International in Nepal. 

Wil je hulp bieden aan de meest kwetsbare mensen na een natuurramp? Klik dan hier en doe een gift.

Meer over dit onderwerp

Nepal alweer getroffen door zware aardbeving
© HI
Hulpverlening Preventie

Nepal alweer getroffen door zware aardbeving

Het team van Handicap International is in de regio aangekomen om revalidatiezorg op te starten.

Dankzij kinesitherapie wordt Priti's levenskwaliteit beter Hulpverlening

Dankzij kinesitherapie wordt Priti's levenskwaliteit beter

Priti is 6 jaar oud en woont in Biratnagar, een stad in het zuidoosten van Nepal. Door complicaties bij de bevalling kreeg ze bij haar geboorte te maken met een hersenverlamming. Ze krijgt nu twee jaar hulp van Handicap International waardoor ze heel wat vooruitgang boekt. Priti en haar familie vertellen ons meer over hun leven, hun weg die ze afleggen en hun hoop voor de toekomst.

Revalidatiezorg na een aardbeving: “Vroege mobilisatie is essentieel”
© HI
Preventie

Revalidatiezorg na een aardbeving: “Vroege mobilisatie is essentieel”

Haar persoonlijke ervaring met een natuurramp berust op een toeval, want ze was net in China toen in mei 2008 een hevige aardbeving de provincie Sichuan opschrikte. Maar Graziella Lippolis heeft als Rehabilitation Manager bij Handicap International België wel het één en ander te vertellen over de consequenties van aardbevingen.

Handicap International vzw | Gewijde-Boomstraat 44 - bus 1 | 1050 Brussel |
[email protected] | Ondernemingsnummer: BE0432235661

IBAN : BE80 0000 0000 7777 | BIC : GEBABEBB