Goto main content

Gaza: luchtaanvallen beschadigen gebouw van partnerorganisatie

Een partnerorganisatie van Handicap International in de Gazastrook moet het werk onderbreken nadat luchtaanvallen een gebouw beschadigd hebben.

Het interieur van een beschadigde klas: gebroken vensters, glas op de grond, losgekomen pleister aan het plafond.

Een partnerorganisatie van Handicap International in de Gazastrook moet het werk onderbreken nadat luchtaanvallen een gebouw beschadigd hebben.

Op zaterdag 14 juli hebben luchtaanvallen onrechtstreeks veel schade aangebracht aan de infrastructuur van één van onze partnerorganisaties. Het gebouw, dat dienst deed als school en om buitenschoolse activiteiten te organiseren, was aangepast om kinderen met een handicap te ontvangen. Op het ogenblik van de luchtaanval waren er gelukkig geen medewerkers en kinderen aanwezig. Veel kamers zijn echter te onveilig om nog te gebruiken en veel handicapvriendelijke faciliteiten zijn vernield.

Handicap International betuigt zijn steun aan de betrokken medewerkers, die diep onder de indruk zijn door de vernielingen.

Sinds 2015 voert Handicap International campagne tegen het gebruik van explosieve wapens in dichtbevolkte gebieden. 92% van de slachtoffers van deze wijdverspreide praktijk zijn burgers.

Sluit je aan bij onze strijd tegen de bombardementen op burgers door onze internationale petitie te tekenen! Die vind je hier: www.change.org/p/stop-bombing-civilians
 

Meer over dit onderwerp

Conflict in Soedan: amper 43% van de gezinnen van personen met een handicap krijgt noodhulp
© T. Nicholson / HI
Hulpverlening

Conflict in Soedan: amper 43% van de gezinnen van personen met een handicap krijgt noodhulp

Handicap International roept op tot inclusieve humanitaire noodhulp.

Gaza 12-12: verslag na 1 jaar Hulpverlening

Gaza 12-12: verslag na 1 jaar

Dankzij de enorm gulle steun van tienduizenden schenkers - particulieren, openbare besturen, bedrijven en non-profitorganisaties - kan waardevolle hulp bieden de getroffen bevolking bereiken. Meer hierover leest u in dit eerste tussentijds verslag.

Meer dan 1000 slachtoffers van clustermunitie in 2025
© C. Wright / ICBL-CMC / HI
Preventie

Meer dan 1000 slachtoffers van clustermunitie in 2025

87% van de doden en gewonden waren burgers.