Goto main content

Getuigenis uit Haïti: Astride wisselt haar banden voor wielen

Noodhulp Revalidatie
Haïti
In Sarthe kan men het onmogelijk over routine hebben. Elke dag wachten ons weer nieuwe verrassingen. Die dag waren we volop met de patiënten aan het werk in de tenten, toen een verpleger ons vroeg om hem te volgen naar een zopas aangekomen patiënt. We begaven ons naar de ingang van het kamp, waar een uitwijkelinge uit een NGO van de Dominicaanse Republiek (het land waar Haïti aan grenst) ons voorstelde aan een jonge Haïtiaanse vrouw, Astride Noël, die ze had gevonden op het trottoir in een achterbuurt van Port-au-Prince.
 Getuigenis uit Haïti: Astride wisselt haar banden voor wielen

In Sarthe kan men het onmogelijk over routine hebben. Elke dag wachten ons weer nieuwe verrassingen. Die dag waren we volop met de patiënten aan het werk in de tenten, toen een verpleger ons vroeg om hem te volgen naar een zopas aangekomen patiënt.

We begaven ons naar de ingang van het kamp, waar een uitwijkelinge uit een NGO van de Dominicaanse Republiek (het land waar Haïti aan grenst) ons voorstelde aan een jonge Haïtiaanse vrouw, Astride Noël, die ze had gevonden op het trottoir in een achterbuurt van Port-au-Prince.

Astride loopt al 20 jaar op haar knieën. Toen ze 7 was, kreeg ze polio, en sindsdien kon ze nooit nog wandelen of rechtop gaan staan. Om het allemaal wat draaglijker te maken, bevestigde Astride daarom op elk scheenbeen een groot stuk autoband. Zo wandelt ze eigenlijk op vier poten.

Meer over dit onderwerp

"Met een handicap kan je niet zomaar wegrennen en een schuilplaats zoeken voor een bombardement"
© partenaire HI
Integratie Revalidatie

"Met een handicap kan je niet zomaar wegrennen en een schuilplaats zoeken voor een bombardement"

In Syrië, een land verscheurd door oorlog, is het leven voor personen met een handicap alles behalve simpel. Handicap International en haar partners helpen mensen als Faisal om weer zelfstandig hun leven op te nemen.

Oekraïne 12-12: nieuw activiteitenrapport na een jaar van oorlog.
© T. Mayer / HI
Noodhulp

Oekraïne 12-12: nieuw activiteitenrapport na een jaar van oorlog.

Consortium 12-12 verenigt 7 Belgische ngo's, waaronder Handicap International. Na een jaar van oorlog in Oekraïne publiceert het een nieuw rapport over de activiteiten van deze organisaties in het land.

Rapport Syrië Turkije 12-12
© K.W Dalati / HI
Noodhulp

Rapport Syrië Turkije 12-12

Welke hulp boden de ngo's van het consortium 12-12? Een stand van zaken na 1 maand noodhulp.