Goto main content

Nepal: Covid-19 vergt flexibiliteit bij kinesisten

Hulpverlening
Nepal

Het Covid-19-virus houdt ook Nepal in zijn greep. Omdat het cruciaal is om een onderbreking van de zorgverlening te voorkomen, bleef Handicap International ook de voorbije maanden revalidatiezorg verlenen aan de patiënten voor wie dat belangrijk was.

Revalidatiesessie in Nepal tijdens de Covid-19-epidemie.

Revalidatiesessie in Nepal tijdens de Covid-19-epidemie. | © HI

Meer dan 13 500 personen in Nepal raakten al besmet met het virus. De epidemie blijft intussen woeden in het land. Dat weerhield Handicap International er niet van om revalidatiezorg te blijven verlenen aan de personen die daar nood aan hadden. Onze organisatie ondersteunt zeven revalidatiecentra in de regio’s die hard getroffen werden door de zware aardbeving in 2015.

Een blog bijhouden en kinesitherapie verlenen

Hulsha is één van de kinesitherapeuten van HI die revalidatiesessies bleef geven tijdens de epidemie. Ze houdt ook een blog bij waarin ze tips geeft om te blijven bewegen tijdens de lockdown. Die tips mag ze ook op de radio bij een groter publiek delen.

Ook haar collega Rajina bleef ondanks het Covid-19-virus patiënten behandelen. Zoals Akshya, die twee jaar geleden gewond raakte bij een verkeersongeluk en een operatie moest ondergaan. Sindsdien volgt hij geregeld revalidatiesessies bij Rajina.

“Zelfs tijdens de lockdown bleven we revalidatiesessies houden, de gezondheidsmaatregelen nalevend. We werkten bijvoorbeeld telefonisch en via internet of WhatsApp. Ik ben heel tevreden dat ik in deze context ben kunnen blijven werken.”
 

Gepubliceerd op: 9 juli 2020

Meer over dit onderwerp

Conflict in Soedan: amper 43% van de gezinnen van personen met een handicap krijgt noodhulp
© T. Nicholson / HI
Hulpverlening

Conflict in Soedan: amper 43% van de gezinnen van personen met een handicap krijgt noodhulp

Handicap International roept op tot inclusieve humanitaire noodhulp.

Gaza 12-12: verslag na 1 jaar Hulpverlening

Gaza 12-12: verslag na 1 jaar

Dankzij de enorm gulle steun van tienduizenden schenkers - particulieren, openbare besturen, bedrijven en non-profitorganisaties - kan waardevolle hulp bieden de getroffen bevolking bereiken. Meer hierover leest u in dit eerste tussentijds verslag.

VN-resolutie om het leven van 2,5 miljard mensen te veranderen
© S. Rae / HI
Hulpverlening Inclusie

VN-resolutie om het leven van 2,5 miljard mensen te veranderen

2,5 miljard mensen hebben een aangepast hulpmiddel, zoals een rolstoel of een bril, nodig om zelfstandig te kunnen leven. Een resolutie van de Verenigde Naties bevordert hun toegang hiertoe.