Goto main content

Handleiding in de maak voor inclusievere noodhulpacties

Noodhulp
Handicap International werkt samen met International Disability Alliance en UNICEF aan een praktijkgids voor ngo’s en overheden, die uitlegt hoe ze bij hun noodhulpacties beter rekening kunnen houden met mensen met een beperking. "Want vandaag zijn noodhulpacties voor hen vaak niet toegankelijk”, zegt inclusie-expert Ricardo Pla Cordero. 
Lachend jongetje in rolstoel met twee medewerkers van Handicap International naast hem.

Handicap International werkt samen met International Disability Alliance en UNICEF aan een praktijkgids voor ngo’s en overheden, die uitlegt hoe ze bij hun noodhulpacties beter rekening kunnen houden met mensen met een beperking. "Want vandaag zijn noodhulpacties voor hen vaak niet  toegankelijk”, zegt inclusie-expert Ricardo Pla Cordero. 

“Het is de bedoeling dat het een heel praktijkgerichte handleiding wordt voor staten, donoren, humanitaire verenigingen en structuren van de VN”, zegt Ricardo Pla Cordero, inclusie-expert van Handicap International. 

“Het moet hen helpen om beter en meer rekening te houden met personen met een handicap, wanneer ze hun noodhulpacties ontwikkelen. Want vandaag stellen we vast dat in geval van crisis, of het nu een natuurramp is of een migratiegolf door een conflict, noodhulpacties vaak niet aangepast of toegankelijk zijn voor mensen met een handicap”, vervolgt Ricardo Pla Cordero. 

“Gelukkig wordt men steeds bewuster van dit probleem, onder meer dankzij ons charter voor inclusie dat we in mei tijdens de humanitaire wereldtop voorlegden en dat al door 138 staten werd ondertekend, alsook door het feit dat we dit jaar de tiende verjaardag vieren van het verdrag inzake de rechten voor personen met een handicap.” 

Aanzienlijke politieke impact

Handicap International en haar twee partners kregen de opdracht voor deze praktijkgids van het Inter-Agency Standing Committee (IASC), het agentschap dat binnen de VN belast is met de humanitaire coördinatie en dat een grote autoriteit geniet. Een document dat door de IASC wordt uitgegeven, heeft dan ook een aanzienlijke professionele en politieke impact.

De handleiding zal de komende twee jaar worden ontwikkeld, op basis van regelmatige uitwisselingen met meer dan 30 staten, ngo’s en andere structuren. 

Meer over dit onderwerp

Logistieke sleutelrol bij coördinatie noodhulp in Libië
© HI
Noodhulp

Logistieke sleutelrol bij coördinatie noodhulp in Libië

Op 10 september zorgde een cycloon voor ongeziene overstromingen in de ruime regio van Derna. Handicap International stuurde een logistiek team ter plaatse.

Handicap International komt Marokkaanse slachtoffers van aardbeving te hulp
© Bulent Kilic / AFP
Noodhulp

Handicap International komt Marokkaanse slachtoffers van aardbeving te hulp

Op vrijdag 8 september werd Marokko getroffen door een aardbeving met een kracht van 6,8 op de schaal van Richter. Handicap International, dat al 30 jaar aanwezig is in het land, mobiliseert haar team ter plaatse en staat samen met de lokale partners de slachtoffers bij.

Aardbeving in Marokko: Handicap International betuigt haar steun Noodhulp

Aardbeving in Marokko: Handicap International betuigt haar steun

Op vrijdag 8 september, rond 23 uur, trof een aardbeving met een kracht van 6,8 de provincie Al-Haouz in Marokko. Handicap International is sinds 1993 actief in het land en betuigt haar steun aan het Marokkaanse volk.