Goto main content

Handleiding in de maak voor inclusievere noodhulpacties

Inclusie

Handicap International werkt samen met International Disability Alliance en UNICEF aan een praktijkgids voor ngo’s en overheden, die uitlegt hoe ze bij hun noodhulpacties beter rekening kunnen houden met mensen met een beperking. "Want vandaag zijn noodhulpacties voor hen vaak niet toegankelijk”, zegt inclusie-expert Ricardo Pla Cordero. 

Lachend jongetje in rolstoel met twee medewerkers van Handicap International naast hem.

Handicap International werkt samen met International Disability Alliance en UNICEF aan een praktijkgids voor ngo’s en overheden, die uitlegt hoe ze bij hun noodhulpacties beter rekening kunnen houden met mensen met een beperking. "Want vandaag zijn noodhulpacties voor hen vaak niet  toegankelijk”, zegt inclusie-expert Ricardo Pla Cordero. 

“Het is de bedoeling dat het een heel praktijkgerichte handleiding wordt voor staten, donoren, humanitaire verenigingen en structuren van de VN”, zegt Ricardo Pla Cordero, inclusie-expert van Handicap International. 

“Het moet hen helpen om beter en meer rekening te houden met personen met een handicap, wanneer ze hun noodhulpacties ontwikkelen. Want vandaag stellen we vast dat in geval van crisis, of het nu een natuurramp is of een migratiegolf door een conflict, noodhulpacties vaak niet aangepast of toegankelijk zijn voor mensen met een handicap”, vervolgt Ricardo Pla Cordero. 

“Gelukkig wordt men steeds bewuster van dit probleem, onder meer dankzij ons charter voor inclusie dat we in mei tijdens de humanitaire wereldtop voorlegden en dat al door 138 staten werd ondertekend, alsook door het feit dat we dit jaar de tiende verjaardag vieren van het verdrag inzake de rechten voor personen met een handicap.” 

Aanzienlijke politieke impact

Handicap International en haar twee partners kregen de opdracht voor deze praktijkgids van het Inter-Agency Standing Committee (IASC), het agentschap dat binnen de VN belast is met de humanitaire coördinatie en dat een grote autoriteit geniet. Een document dat door de IASC wordt uitgegeven, heeft dan ook een aanzienlijke professionele en politieke impact.

De handleiding zal de komende twee jaar worden ontwikkeld, op basis van regelmatige uitwisselingen met meer dan 30 staten, ngo’s en andere structuren. 

Meer over dit onderwerp

België: Paralympische skiërs Maximilien Seeger en Jérémy Mestdagh officieel ambassadeurs van Handicap International
DR
Inclusie

België: Paralympische skiërs Maximilien Seeger en Jérémy Mestdagh officieel ambassadeurs van Handicap International

Paralympische Spelen 2026: Maximilien Seeger en Jérémy Mestdagh, samen voor inclusie

IFEEDS zet in op inclusie en solidariteit in Europa
© V. Brunet / HI
Inclusie

IFEEDS zet in op inclusie en solidariteit in Europa

Miljoenen kinderen en jongeren groeien op in een wereld waarin diversiteit nog vaak leidt tot uitsluiting. Ook op school blijven leerlingen met een handicap geconfronteerd met onbegrip en stereotypen. Leerkrachten willen hier verandering in brengen, maar missen vaak de nodige middelen en ondersteuning.

Handicap International pleit op COP30 voor een inclusief klimaatbeleid
© Maria Clarissa LIBERATO / HI
Inclusie

Handicap International pleit op COP30 voor een inclusief klimaatbeleid

Mensen met een handicap zijn zeer kwetsbaar voor de gevolgen van klimaatverandering.

Samen voor een inclusieve wereld

 

Blijf op de hoogte

sociale media

 

Blijf op de hoogte

sociale media

 

Blijf op de hoogte

 

sociale media

 

Contactgegevens

Handicap International vzw
Gewijde-Boomstraat 44, bus 1, 1050 Brussel
[email protected]

Ondernemingsnummer: BE0432235661

IBAN: BE80 0000 0000 7777

BIC: GEBABEBB

Handicap International vzw
Gewijde-Boomstraat 44, bus 1, 1050 Brussel
[email protected]

Ondernemingsnummer: BE0432235661
IBAN: BE80 0000 0000 7777
BIC: GEBABEBB