Goto main content

Paul Magnette bezoekt Handicap International in Laos

Mijnen en andere wapens
Laos

Vandaag bracht Paul Magnette, minister van Overheidsbedrijven, Wetenschapsbeleid en Ontwikkelingssamenwerking, een bezoek aan Handicap International in Laos.

Minister Magnette bezoekt Handicap International in Laos

Brussel, 6 november 2012 - Vandaag bracht Paul Magnette, minister van Overheidsbedrijven, Wetenschapsbeleid en Ontwikkelings-samenwerking, een bezoek aan Handicap International in Laos. De ideale gelegenheid om een duidelijk beeld te krijgen van de projecten van Handicap International. De minister sprak met Thoummy, een slachtoffer van clustermunitie. Daarna kreeg hij een uiteenzetting over de projecten rond verkeersveiligheid en ondekte hij de werking van metaaldetectoren om mijnen op te sporen.

Minister Magnette reisde naar Vientiane om deel te nemen aan de negende ASEM-top, een ontmoeting tussen Europese en Aziatische staatshoofden en regeringsleiders. Anne Rouve Khiev, programmadirecteur van Handicap International in Laos verwelkomde de delegatie (waaronder Marc Michielsen, Belgisch ambassadeur in Thailand) in de kantoren van Handicap International.

Violaine Fourile, verantwoordelijke voor de programma’s rond niet-ontplofte oorlogstuigen (UXO’s) gaf een uiteenzetting over de doelstellingen, successen en uitdagingen van het project. Minister Magnette ontmoette er Thoummy Silamphan, een van de vele slachtoffers van mijnen en clustermunitie. Hij benadrukte het belang van hulp aan de slachtoffers en hun familie.

Eric Remacle, project manager rond verkeersveiligheid, legde uit dat verkeersongevallen een van de grootste doodsoorzaken zijn in de regio en op welke manier Handicap International dat probleem aanpakt.

Meer over dit onderwerp

Handicap International begeleidt in Laos het schooltraject van 200 kinderen met autisme
© V. Teppalath / HI
Inclusie

Handicap International begeleidt in Laos het schooltraject van 200 kinderen met autisme

Handicap International zet zich in voor de inclusie van kinderen met een ontwikkelingsstoornis, waaronder autisme, in de provincies Champasak en Houaphan.

25 jaar ontmijnen met HI in Laos
© N. Lozano Juez/HI
Preventie

25 jaar ontmijnen met HI in Laos

Juni 1996: Handicap International krijgt een eerste ontmijningsopdracht in Laos. 25 jaar later zet onze organisatie zich nog steeds in voor de ontmijning van het land.

Laos: twee overlevenden van clustermuntie getuigen
© N. Lozano Juez / HI
Hulpverlening

Laos: twee overlevenden van clustermuntie getuigen

Ze wonen in hetzelfde dorp. Ze werden ook allebei het slachtoffer van clustermunitie. Eerst Kua Tcho Tor … dertig jaar later ook Chue Por Vang.

Handicap International vzw | Gewijde-Boomstraat 44 - bus 1 | 1050 Brussel |
[email protected] | Ondernemingsnummer: BE0432235661

IBAN : BE80 0000 0000 7777 | BIC : GEBABEBB