Goto main content

Syrië: 7 jaar onder de bommen

Noodhulp
Syrië
Zeven jaar conflict, zeven jaar terreur voor de Syriërs. De bevolking is het slachtoffer van een oorlog waarbij een intensief en herhaaldelijk gebruik van explosieve wapens niet geschuwd wordt. De teams van Handicap International in Syrië en de buurlanden zijn getuige van het lijden en de trauma’s die de Syrische bevolking heeft opgelopen.

Zeven jaar conflict, zeven jaar terreur voor de Syriërs. De bevolking is het slachtoffer van een oorlog waarbij een intensief en herhaaldelijk gebruik van explosieve wapens niet geschuwd wordt. De teams van Handicap International in Syrië en de buurlanden zijn getuige van het lijden en de trauma’s die de Syrische bevolking heeft opgelopen.

De grootschalige luchtaanvallen die Oost-Ghouta viseren sinds 18 februari van dit jaar hebben meer dan 1.100 burgers gedood en ontelbare gebouwen verwoest, waaronder ziekenhuizen en medische centra. Tegelijkertijd hebben bombardementen en artillerievuur tientallen slachtoffers gemaakt in Damascus. Een militair offensief gesteund door veelvuldige luchtaanvallen en artillerievuur heeft honderden burgers gedood in Idlib, Raqqa en Afrin.

Een aanval elke 15 minuten!

Volgens een onderzoek van de International NGO Safety Organization (INSO), werden in 2017 33.394 aanvallen met explosieve wapens geregistreerd in Syrië, ofwel 70% van alle gesignaleerde incidenten. Dat is een gemiddelde van 91 aanvallen per dag – of een aanval elke 15 minuten – in de vorm van bombardementen of artillerievuur.

In het rapport “Syrië, een verminkte toekomst [1],” stelt HI vast dat 53% van de verwondingen die slachtoffers van het conflict hebben opgelopen te wijten zijn aan het gebruik van explosieve wapens. Omdat explosieve wapens ingezet worden in woongebieden, is minstens 92% van de slachtoffers een gewone burger.

De gevolgen op lange termijn

Het bombarderen van de burgerbevolking veroorzaakt verschrikkelijke humanitaire gevolgen: ernstige verwondingen en handicaps, zware psychologische trauma’s, gedwongen verplaatsingen en de verarming van de bevolking, de vernietiging van de noodzakelijke infrastructuur (ziekenhuizen, havens, bruggen enz.), een scheur in het socio-economische weefsel, enzovoort.

Teken de petitie, help het bloedbad stoppen!

Enkel een sterke burgerlijke mobilisatie opent perspectieven om een politieke oplossing uit te werken en een eind te maken aan de bombardementen. Handicap International roept daarom iedereen op om de internationale petitie “Stop Bombing Civilians” te ondertekenen. Het doel is om één miljoen handtekeningen te verzamelen. Met deze petitie, die al 390.000 handtekeningen telt, wil HI de internationale gemeenschap wakker schudden. De petitie wordt neergelegd bij de Verenigde Naties en andere politieke beleidsmakers in september 2018.

 

[1] « Syrie, un avenir mutilé, » mai 2016

Meer over dit onderwerp

Slachtoffers van conflict in Soedan worden in Tsjaad door HI verzorgd
© HI
Noodhulp

Slachtoffers van conflict in Soedan worden in Tsjaad door HI verzorgd

400.000 Soedanezen zijn het geweld in hun thuisland ontvlucht naar buurland Tsjaad. Vele vluchtelingen zijn geraakt door kogels en hebben medische hulp en revalidatiezorg nodig.

Logistieke sleutelrol bij coördinatie noodhulp in Libië
© HI
Noodhulp

Logistieke sleutelrol bij coördinatie noodhulp in Libië

Op 10 september zorgde een cycloon voor ongeziene overstromingen in de ruime regio van Derna. Handicap International stuurde een logistiek team ter plaatse.

Handicap International komt Marokkaanse slachtoffers van aardbeving te hulp
© Bulent Kilic / AFP
Noodhulp

Handicap International komt Marokkaanse slachtoffers van aardbeving te hulp

Op vrijdag 8 september werd Marokko getroffen door een aardbeving met een kracht van 6,8 op de schaal van Richter. Handicap International, dat al 30 jaar aanwezig is in het land, mobiliseert haar team ter plaatse en staat samen met de lokale partners de slachtoffers bij.