Goto main content

ZELFSTANDIG LEREN LEVEN

Mensen met een handicap moeten volwaardig deel kunnen uitmaken van hun gemeenschap. Helaas gaat dat meestal niet vanzelf. Vaak wordt een persoon met een handicap gezien als een last voor de familie. Daarom beperkt Handicap International zich niet alleen tot medische zorgen. Een belangrijke hoeksteen van ons werk bestaat uit gemeenschapsgerichte revalidatie. We bevorderen de onafhankelijkheid van mensen met een handicap zodat ze gemakkelijker kunnen functioneren in hun gemeenschap. Daarvoor helpen we hun omgeving fysiek toegankelijk te maken. We zorgen er ook voor dat mensen met een handicap weten op welke diensten ze beroep kunnen doen. En we stimuleren hun omgeving om mensen met een handicap te aanvaarden.  

De socio- economische integratie van mensen met een handicap proberen we op verschillende manieren te realiseren. Zo begeleiden we mensen met een handicap om werk te vinden. Wie werkt, kan zichzelf en zijn familie onderhouden. Mensen met een handicap die werken, worden ook sneller aanvaard door de gemeenschap waarin ze leven en hebben meer zelfwaardering. We steunen vormingscentra om opleidingen te organiseren en we helpen zoeken naar werk. Of we geven basismateriaal en zorgen ervoor dat mensen met een handicap microkredieten krijgen zodat ze hun eigen zaakje kunnen oprichten.

Meer over dit onderwerp

Slachtoffers van conflict in Soedan worden in Tsjaad door HI verzorgd
© HI
Noodhulp

Slachtoffers van conflict in Soedan worden in Tsjaad door HI verzorgd

400.000 Soedanezen zijn het geweld in hun thuisland ontvlucht naar buurland Tsjaad. Vele vluchtelingen zijn geraakt door kogels en hebben medische hulp en revalidatiezorg nodig.

Logistieke sleutelrol bij coördinatie noodhulp in Libië
© HI
Noodhulp

Logistieke sleutelrol bij coördinatie noodhulp in Libië

Op 10 september zorgde een cycloon voor ongeziene overstromingen in de ruime regio van Derna. Handicap International stuurde een logistiek team ter plaatse.

Handicap International komt Marokkaanse slachtoffers van aardbeving te hulp
© Bulent Kilic / AFP
Noodhulp

Handicap International komt Marokkaanse slachtoffers van aardbeving te hulp

Op vrijdag 8 september werd Marokko getroffen door een aardbeving met een kracht van 6,8 op de schaal van Richter. Handicap International, dat al 30 jaar aanwezig is in het land, mobiliseert haar team ter plaatse en staat samen met de lokale partners de slachtoffers bij.